Що потрібно знати про лабораторних вагах?
Для проведення багатьох дослідницьких операцій в медицині, хімії та інших науках потрібне використання високоточного вимірювального обладнання. Зокрема, воно необхідне для зважування матеріалів, реагентів і т. д. Спеціально для цих цілей розроблені спеціальні лабораторні ваги різного рівня точності. Вони являють собою високоточні пристрої, конструкція та технічні характеристики яких дозволяють зважувати речовини з похибкою менше 1 мг. Це робить їх ідеальними для лабораторій різних напрямків промисловості.
Лабораторні ваги можуть мати різну класифікацію (першого класу точності, другого, третього і четвертого), яка визначається кроком можливого відстежує зміни маси (від 0,1 до 0,01 мг).
В окремий тип лабораторних ваг виділяють аналітичні електронні ваги, технічні характеристики яких підходять не тільки для зважування, але і дозволяють визначати такі показники, як масова частка кожного з вхідних в склад суміші інгредієнтів, проводити виділення процентного співвідношення компонентів, усереднення результатів, контрольне зважування і т. д. Такі ваги першого класу точності використовують для лабораторій: спеціалізованих науково-дослідних і технічних.
Особливості лабораторних та електронних аналітичних ваг для зважування
Найбільш важливим компонентом конструкції лабораторних та електронних аналітичних ваг першого класу точності, призначених для зважування з мінімальною похибкою, є вимірювальний датчик. У сучасному обладнанні, що виготовляється для лабораторій різних напрямків, в основному використовуються тензометричні датчики. Вони також називаються датчиками електромагнітної компенсації і дозволяють визначати вагу досліджуваних елементів з похибкою в 0,03-0,25%.
Перевагою тензометричних датчиків для лабораторних та електронних аналітичних ваг першого класу точності є не тільки мінімум похибки вимірювань, але і температурна, а також тимчасова стабільність.
Сучасні ваги для лабораторій володіють високими технічними характеристиками і широкими можливостями для проведення налаштувань. Зокрема, можна задати потрібні користувачеві одиниці вимірювання для зважування, а також визначити розрядність відображення результатів.
Робота з вагами першого класу точності для лабораторій
При роботі з лабораторними та електронними аналітичними вагами першого класу точності для зважування з мінімальною похибкою необхідно дотримуватися кількох суворих правил:
-
всі роботи з усунення неполадок в роботі ваг повинні проводити лише відповідні технічні фахівці;
-
перед застосуванням ваг потрібно перевірити положення нульової точки, а також очистити поверхню від пилу за допомогою спеціального пензлика;
-
не допускається пересування ваг з встановленого для них місця;
-
не слід перевантажувати чашу ваг понад закладених для вимірювання норм.
Придбати широкий спектр спеціалізованих ваг для лабораторій ви завжди можете в нашому інтернет-магазині.
- Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результатиТоварні ваги є однією із незамінних частин нашого життя. Ми зустрічаємо їх у супермаркетах, на продуктових ринках, у невеликих магазинах та на великих підприємствах, сільськогосподарських чи будівельних. Навіть у ветеринарній клініці ви неминуче зіткнетеся з таким ваговимірювальним обладнанням. Як правило, сучасні товарні ваги є електронними, що забезпечує простоту експлуатації, а часом додає функціоналу.Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результати
- Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знатиВаговимірювальне обладнання є найважливішою частиною життя суспільстві. Перші пристрої з'явилися ще в давнину й, хоча відрізнялися вкрай примітивною конструкцією, внесли істотні зміни в життєвий уклад. З розвитком технологій значення такої техніки не зменшилося, воно значно зросло. Натомість виникло багато різновидів вагового обладнання. Одним із варіантів стали кранові ваги, спершу механічні, а сьогодні вже й електронні.Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знати