Аналітичні ваги лабораторні електронні: класифікація
Вимірювальне обладнання використовується в різних сферах нашого життя. Ваги незамінні в торгівлі, медицині, промисловості, а також в побуті. Однак у кожному випадку використовуються різні, в основному електронні прилади. Справа в тому, що не в кожному випадку необхідний високий клас точності. Наприклад, при зважуванні продуктів харчування допускається деяка похибка. Але є ситуації, в яких точність повинна бути найвищою. В іншому випадку спричиняє серйозні збитки. Яскравим прикладом може вважатися ювелірна справа, адже дорогоцінні метали і камені коштують дорого. Також точність важлива в хімічній галузі і фармакології. Тут проблема полягає вже не стільки в ціні витратних матеріалів, скільки в небезпеці для здоров'я. Невірно відміряні інгредієнти можуть ліки стати отрутою. У таких ситуаціях використовуються спеціальні ваги лабораторні аналітичні. Ці електронні пристрої дозволяють швидко і точно визначити вагу самих різних речовин.
У даній статті ми докладно пояснимо для чого потрібні лабораторні ваги, а також чим вони відрізняються від аналітичних.
Для чого потрібні електронні лабораторні ваги
Основною відмінністю електронних ваг високого класу точності, як аналітичних, так і лабораторних, є здатність, вірно зважувати зразки мінімальної ваги. Завдяки цьому таке обладнання використовується для:
-
приготування медичних препаратів;
-
проведення досліджень і хімічних дослідів;
-
аналізу компонентів зразків різного походження.
Також ця техніка може використовуватися і в побуті. Єдиним мінусом використання лабораторних електронних ваг в якості кухонних, є їх ціна. За високий клас точності потрібно платити, так що аналітичні моделі обійдуться помітно дорожче побутових.
Оскільки тепер ви знаєте, для чого потрібні лабораторні ваги, давайте розглянемо їх різновиди.
Які бувають ваги лабораторні аналітичні
В лабораторіях використовують кілька варіантів електронних ваг:
-
аналітичні, що володіють максимальною надійністю (1 – 2 клас, визначають масу з точністю до п'ятого знака після коми, причому похибка становить не більше як 0, 0002 г);
-
власне, лабораторні, визначають вагу з точністю до третього знака після коми (3 – 4 клас);
-
технічні, зважують об'єкти з точністю до однієї десятої грама.
Вибір конкретного виробу залежить від того, наскільки важкі об'єкти будуть зважуватися.
Зверніть увагу, що лабораторні аналітичні ваги потрібні для максимальної точності. При настільки малій масі, як у випадку з 1 – 2 класом точності, на результати зважування може вплинути і навколишнє середовище. Тому такі пристрої часто забезпечені захисним ковпаком (як правило, прозорим).
Стоит отметить, что несмотря на сложную конструкцию электронных весов для лабораторий, использовать их достаточно просто. Большинство современных моделей обладают богатым функционалом. Это может быть автоматическая калибровка и выставление ноля, процентное взвешивание компонентов. Как правило, есть возможность выбрать единицы измерения.
Аналитические весы высокого качества можно приобрести в соответствующем разделе нашего каталога.