Підвісні кранові ваги: сфери використання

Обладнання, що дозволяє визначати масу різних об'єктів, використовується повсюдно. На даний момент існує безліч різновидів такої електронної техніки. Однією з них є підвісні кранові ваги. Вимірювання маси за допомогою такого приладу здійснюється за принципом звичайного механічного кантера. Однак мова йде про великих масах: 2 т., 3 т. Навіть 5 тонн або 10 тонн — далеко не межа.
Очевидно, що підвісні кранові ваги не використовуються в побуті або лабораторіях. Вони потрібні в складських приміщеннях, заводських цехах, навантажувальних доках. Одним словом, до сфер використання даного обладнання належать промисловість, гірничодобувні комбінати, логістичні підприємства, компанії перевізники.
Також підвісні кранові ваги активно використовуються на металобазах, залізничних станціях. Скрізь, де є необхідність зважувати об'єкти з масою від 150 кг до 20 тонн.
Для чого потрібні підвісні кранові ваги
Дані ваги потрібні для визначення маси важких вантажів. Це можуть бути цілісні об'єкти, рідини, а також сипучі матеріали. Популярність кранових ваг підвісної конструкції обумовлена не тільки їх здатність справлятися з серйозними навантаженнями, де рахунок йде на тонни. Зрештою, є і стаціонарні платформні моделі, які відмінно зважують вантажі не на 5 – 10 тонн. Рахунок йде на десятки.
Секрет полягає в тому, що підвісні кранові ваги дуже зручні в роботі і невибагливі в обслуговуванні. Наприклад, вони:
-
чудово працюють на відкритому повітрі;
-
не бояться підвищеної вологості, на відміну від тих же платформ;
-
можуть управлятися віддалено, що дуже зручно у виробничих умовах;
-
відрізняються компактністю і мобільністю;
-
не вимагають фундаменту, дренажу та інших подібних робіт.
Щоб почати використовувати підвісні ваги, вам достатньо мати кран або тельфер. Причому зважування можна проводити одночасно з навантажувальними роботами.
Кранові ваги на 2 – 3 т, 5 – 10 тонн
Наостанок варто уточнити, що до вибору кранових підвісних ваг слід підходити відповідально. Не потрібно використовувати модель з максимальним навантаженням 2 т для зважування важких об'єктів. Краще залишити запас. Наприклад, для вантажу, що важить 2,2 т, бажано мати ваги на 3 т. В іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати обладнання.
Також слід враховувати міцність на розрив. Якщо ви працюєте з великогабаритними об'єктами на 5 або 10 тонн, потрібно вибирати ваги із запасом міцності, кратним п'яти. Більш легкі вантажі можна зважувати обладнання, запас міцності якого, кратні трьом.
Крім міцності, потрібно звернути увагу і на захищеність (оскільки такі ваги зазвичай використовуються в умовах, далеких від ідеальних). Рівень захисту від пилу і вологи повинен бути не нижче IP67.
Незалежно від того, наскільки якісну модель ви вибрали, періодично потрібно калібрування. Причому чим більше працює пристрій і чим важче вантаж, що зважується, тим частіше потрібно проводити калібрування обладнання.
- Чому ваги починають неправильно зважувати? Основні причиниВаги можуть почати неправильно зважувати з різних причин, від механічних пошкоджень до технічних збоїв. У статті розглядаються основні фактори, які впливають на точність вимірювань, а також способи діагностики та усунення проблем. Дізнайтеся, як підтримувати ваги в хорошому стані та уникнути неприємних ситуацій.Чому ваги починають неправильно зважувати? Основні причини
- Що таке державна повірка товарних ваг і як її пройти?Державна повірка товарних ваг — це обов'язкова процедура для забезпечення точності вимірювань. У статті ви дізнаєтесь, що таке повірка, чому вона важлива та як правильно пройти цей процес. Розглядаються основні етапи, необхідні документи та рекомендації для успішного проходження повірки і уникнення штрафів.Що таке державна повірка товарних ваг і як її пройти?