Технічне обслуговування товарних ваг
Виконання технічного обслуговування товарних ваг дозволяє гарантувати їхню точність, довговічність та безпеку. Технічне обслуговування дає змогу своєчасно виявляти та усувати відхилення у показаннях, калібрувати обладнання для підтримання точності, а також уникати штрафів за невідповідність стандартам метрології.
Систематична перевірка дозволяє виявляти та усувати дрібні дефекти до того, як вони призведуть до серйозних несправностей. У такому випадку йдеться про знос тензодатчиків або механізмів фіксації вантажу, заміну зношених у процесі експлуатації частин, що дозволяє запобігти їх повному виходу з ладу та зупиненню роботи ваг.
Етапи технічного обслуговування товарних ваг
Перевірка товарних ваг починається з візуального огляду обладнання. Оцінюється стан корпусу на наявність тріщин, деформацій чи слідів корозії, цілісність дисплея та кнопок керування. Проводиться огляд проводів, з'єднань та кабелів на наявність пошкоджень чи зношування. Це дозволяє виявити зовнішні пошкодження, які можуть вплинути на точність роботи товарних ваг.
Другий обов'язковий етап — перевірка стану тензодатчиків товарних ваг, для цього оцінюється їхня цілісність та правильність кріплення, проводиться тестування на відгук при навантаженні та перевіряється чутливість. Етап очищення обладнання включає видалення забруднень із корпусу, платформи та дисплея, простору біля тензодатчиків. Завдяки цьому етапу вдається уникнути зносу компонентів через забруднень.
Калібрування — один з найважливіших етапів технічного обслуговування товарних ваг, що забезпечує точність вимірювань, складається з наступних кроків:
-
порівняння показань ваги з еталонним вантажем;
-
налаштування та коригування параметрів (при необхідності);
-
встановлення допустимих меж похибки.
При тестуванні електроніки товарних ваг перевіряється справність дисплея, кнопок та інших елементів керування, тестується робота акумуляторів або блоку живлення, проводиться діагностика плати керування та з'єднань.
Якщо товарні ваги оснащені платформою, виконується оцінка її цілісності, особливо в місцях кріплення, перевіряється відсутність деформацій від регулярних навантажень.
У товарних вагах з інтеграцією в системи обліку або хмарні платформи виконується оновлення прошивки до останньої версії, перевіряється коректність передачі даних. На завершення складається звіт, в якому описуються всі виконані роботи та виявлені дефекти, а також складається графік наступного обслуговування.
Регламентація проведення технічного обслуговування товарних ваг
В Україні технічне обслуговування та повірка товарних ваг регламентуються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до законодавства, будь-яке вагове обладнання, що використовується у комерційних розрахунках, має проходити обов'язкову перевірку.
Повірка ваги повинна проводитися не рідше одного разу на рік. У деяких випадках, наприклад, при інтенсивному використанні або дії агресивного середовища, може знадобитися більш часта перевірка. Крім обов'язкової перевірки, рекомендується проводити технічне обслуговування вагів двічі на рік.
- Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результатиТоварні ваги є однією із незамінних частин нашого життя. Ми зустрічаємо їх у супермаркетах, на продуктових ринках, у невеликих магазинах та на великих підприємствах, сільськогосподарських чи будівельних. Навіть у ветеринарній клініці ви неминуче зіткнетеся з таким ваговимірювальним обладнанням. Як правило, сучасні товарні ваги є електронними, що забезпечує простоту експлуатації, а часом додає функціоналу.Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результати
- Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знатиВаговимірювальне обладнання є найважливішою частиною життя суспільстві. Перші пристрої з'явилися ще в давнину й, хоча відрізнялися вкрай примітивною конструкцією, внесли істотні зміни в життєвий уклад. З розвитком технологій значення такої техніки не зменшилося, воно значно зросло. Натомість виникло багато різновидів вагового обладнання. Одним із варіантів стали кранові ваги, спершу механічні, а сьогодні вже й електронні.Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знати