Кошик
301 відгук

Hottorg - ваги, торгове, складське обладнання

+380 (98) 893-67-67
+380 (97) 874-79-79

Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знати

Відповідність кранових ваг міжнародним стандартам: що потрібно знати

Ваговимірювальне обладнання є найважливішою частиною життя суспільстві. Перші пристрої з'явилися ще в давнину й, хоча відрізнялися вкрай примітивною конструкцією, внесли істотні зміни в життєвий уклад. З розвитком технологій значення такої техніки не зменшилося, воно значно зросло. Натомість виникло багато різновидів вагового обладнання. Одним із варіантів стали кранові ваги, спершу механічні, а сьогодні вже й електронні.

Зрозуміло, все подібне обладнання, яке використовується з комерційною метою, потребує наявності паспорта, а також суворого контролю якості. При цьому стандарти різних країн можуть мати деякі відмінності. Про те, чому саме кранові ваги популярні, навіщо знати особливості стандартів поза нашою країною, а також на що звернути увагу, ми поговоримо в цій статті.

 

Сфера застосування електронних кранових вагів

 

Електронні кранові ваги популярні тому, що сфера їх застосування дуже широка. В принципі, все вагове обладнання використовується повсюдно, але моделі для визначення маси об'єкта в підвішеному стані стоять окремо. Насамперед це пов'язано з тим, що кранові ваги мають великий функціонал. Крім таких функцій, як автономність за рахунок акумуляторної батареї, можливість підключення до дублюючого табло та комп'ютерної системи (що мають майже всі електронні ваги, а не тільки кранові), така модель також дозволяє виконувати кілька дій одночасно. Наприклад, зважування може відбуватися паралельно процесу підйому об'єктів, навантаження або розвантаження, що особливо вигідно в логістичних центрах, на промисловому виробництві та при будівництві.

 

Чому важливо знати про особливості міжнародних стандартів кранових ваг

 

Здавалося б, кожна країна має власні стандарти якості, згідно з якими виробляється та чи інша продукція. Наприклад, ГОСТ або ДСТУ. То навіщо розумітися на тонкощах паспортних даних на електронні кранові ваги з інших країн? Саме тому, що в Україні дуже багато обладнання, яке виготовляється будь-де, тільки не в нашій державі. Й кранові ваги не є винятком. Європа, Азія, Америка – на вітчизняному ринку можна знайти техніку з різних країн.

 

Особливості вантажопідйомності електронних кранових ваг відповідно до міжнародних стандартів

 

При виборі електронних кранових ваг існує багато нюансів, на які варто звернути увагу. Однак ключовим параметром для будь-якого ваговимірювального обладнання є вантажопідйомність. Ця характеристика обов'язково вказана у супровідній документації. В Україні вона вказана як «нетто». Однак в інших стандартах відмітка може мати інший вигляд. Наприклад, можна знайти:

  • нетто (маса вантажу + знімні вантажозахоплювальні пристрої);

  • брутто (вага вантажу + маса канатів вантажного поліспасту);

  • міді (вантаж + вантажозахоплювальні механізми + гакова підвіска);

  • корисна (тільки маса вантажу)

Очевидно, що подібний момент треба враховувати у процесі вибору обладнання. Адже електронні кранові ваги, у яких вантажопідйомність позначена однією цифрою, але має позначки «нетто» та «брутто», є пристроями з різними параметрами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner