Кошик
301 відгук

Hottorg - ваги, торгове, складське обладнання

+380 (98) 893-67-67
+380 (97) 874-79-79

Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результати

Точність вимірювання товарних ваг: фактори, які впливають на результати

Товарні ваги є однією із незамінних частин нашого життя. Ми зустрічаємо їх у супермаркетах, на продуктових ринках, у невеликих магазинах та на великих підприємствах, сільськогосподарських чи будівельних. Навіть у ветеринарній клініці ви неминуче зіткнетеся з таким ваговимірювальним обладнанням. Як правило, сучасні товарні ваги є електронними, що забезпечує простоту експлуатації, а часом додає функціоналу.

У цій статті ми поговоримо про фактори, які можуть вплинути на результат визначення маси вантажу. Також ви дізнаєтеся, чому саме товарні ваги вважатимуться універсальними.

 

Чому товарні ваги можна назвати універсальними

 

Серед іншого обладнання для зважування, саме товарні ваги застосовуються практично всюди. Саме можливість експлуатації в різних сферах нашого життя робить цей різновид техніки універсальним. На відміну від фасувальних моделей, пристроїв із чекодруком, а також підвісних конструкцій, товарні ваги не обмежені торгівлею, будівельною галуззю чи сільським господарством. При цьому функціонал пристрою зазвичай мінімальний. Але це є плюсом: вартість обладнання залишається доступною як для великого бізнесу, так і для невеликих приватних господарств.

 

Що вплине на результати вимірювання маси вантажу на товарних вагах

 

Той факт, що сучасні товарні ваги зазвичай є електронними, вказує на високий рівень точності. Подібна конструкція передбачає використання тензометричних датчиків, а останні добре відомі точністю вимірів. До того ж вони дійсно довго здатні її зберігати.

Однак завжди є фактори, які здатні негативно впливати на точність зважування. Серед них:

  • відсутність технічного обслуговування (порушення графіка перевірок, калібрування);

  • некоректна експлуатація (відсутність рівної та міцної основи, регулярні перепади температури, підвищений рівень вологості на постійній основі);

  • вихід з ладу одного з компонентів (проблема може виникнути в тензодатчику, блоці управління, а також елементах, які з'єднують ці комплектуючі в єдине ціле).

Якщо похибка невелика, помітити її неозброєним оком може бути складно. Саме з цієї причини перевірка є обов'язковою процедурою для будь-якого ваговимірювального обладнання, що використовується у комерційній діяльності.

 

Як знизити похибку зважування на вагах до мінімуму

 

Щоб результати вимірювань були точними, необхідно виключити фактори, здатні спотворити їх. Очевидно, що своєчасне технічне обслуговування, а також суворе дотримання рекомендацій, зазначених у супровідному пакеті документації, стануть справжньою підмогою у цьому процесі. Товарні ваги, як і будь-яке обладнання для визначення маси вантажу, є делікатним пристроєм. Тому не намагайтеся експериментувати з умовами експлуатації.

При цьому важливо розуміти, що перевірка, яка спрямована на визначення точності ваг, має чіткий графік й може здійснюватися лише сертифікованою компанією. А якщо ні, то власнику обладнання загрожують серйозні штрафи.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner