Кошик
211 відгуків

Ваги, торгове та складське обладнання

+380 (98) 893-67-67
+380 (97) 874-79-79

Ультрафіолетовий детектор банкнот

Ультрафіолетовий детектор банкнот

Необхідність перевірки справжності банкнот виникла відразу, як вони почали використовувати у побуті. Спочатку всі перевірки проводилися вручну банківськими службовцями. Основними методами були огляд, визначення якості паперу та фарб, аналіз написів та малюнків. Проте зростання економіки та збільшення обороту призвели до необхідності механізації процесу перевірки.

Перший ультрафіолетовий детектор банкнот з'явився в 1976 році, пристрій швидко довело свою ефективність і було оцінено співробітниками фінансових установ.

 

Принцип роботи ультрафіолетового детектора банкнот


В основі роботи детектора купюр лежать два фізичні принципи:

  • люмінесценція;
  • флуоресценція.

Під терміном «флуоресценція» розуміють свічення речовини під час потрапляння під частки ультрафіолетового випромінювання електронів. Для виробництва грошей використовується спеціальний папір, який не світиться при опроміненні ультрафіолетовим випромінюванням. Яскраве свічення звичайного паперу обумовлено застосуванням відбілювальних компонентів.

Люмінесценцією називають нетеплове свічення речовин. У випадку з грошовими купюрами наносяться спеціальні люмінофори, що світяться при попаданні в зону ультрафіолетового детектора банкнот. Найчастіше люмінофори використовують для нанесення візерунків та введення до складу паперу окремих волокон.

 

Конструкція ультрафіолетового детектора банкнот


Будь-який детектор банкнот складається з корпусу, що включає платформу і козирок. Платформа — основа детектора, на яку вкладаються банкноти для перевірки. У деяких моделях передбачено масштабну сітку, що дозволяє перевірити розмір купюр. Козирок ультрафіолетового детектора банкнот необхідний для створення затінення у сфері перевірки.

Те, наскільки зручним та функціональним буде детектор, залежить від потужності встановлених ламп. Моделі зі світлодіодами вважаються довговічнішими, лампи ж дають максимально можливу яскравість випромінювання.

Зручною конструктивною особливістю буде додаткове підсвічування, яке забезпечує освітлення банкноти знизу. Це дозволяє перевірити факт наявності та правильність водяних знаків.

Також популярним функціоналом може бути вбудована лупа з 10-кратним збільшенням, проріз для документів і візуалізатор інфрачервоних і магнітних міток, що підключається.

 

Переваги використання ультрафіолетового детектора банкнот


Широке поширення ультрафіолетові детектори банкнот набули завдяки своїй універсальності і здатності перевіряти справжність різних видів грошових знаків. Перевірку можна здійснювати віялом або однією банкнотою.

Крім того, ультрафіолетові детектори банкнот максимально прості у використанні та не вимагають тривалого навчання персоналу. Відрізняються миттєвою готовністю до роботи, низьким споживанням енергоресурсів, невисокою вартістю, компактністю та можливістю швидкого переміщення в інше місце.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner